Lidé v životě často něco shánějí. A protože je na trhu obvykle více konkurenčních nabídek, neberou to první, co jim padne pod ruku. Ti nejchudší a nejskoupější se rozhodují obvykle podle ceny, za niž se jim to nabízí, to dá rozum. A co ti ostatní? Pro ty obvykle platí, že si vybírají to, co v nich vzbuzuje nejlepší dojem. Nechtějí prostě něco, co připomíná onoho pověstného zajíce v pytli, chtějí vědět, co za své peníze dostanou. A proto se zajímají i o to, o jaký výrobek nebo službu tu konkrétně jde, a chtějí to, na co je obvykle spolehnutí.
Ovšem v tomto ohledu se často nedá spolehnout jen na svůj zrak. Obal, jak známo také prodává, a tak by mohl kdekdo vsadit na pouhé pozlátko, u kterého není dokonalé třeba nic než právě onen obal. A ne vždy máme také možnost si to nabízené dostatečně kvalitně vyzkoušet, než to přijmeme. A proto se zákazníci často řídí i podle něčeho jiného.
A protože nemají lidé obvykle ani tolik času, aby u toho, co se jim nabízí, dlouže pročítali popisky a návody, sází se obvykle i na zjednodušenou volbu v podobě různých symbolů, jimž se říká loga.
Když si chce někdo něco pořídit, prostě se podívá na logo a často ví nebo aspoň tuší, co od takové nabídky očekávat. Protože si spojujeme leckterou z takových značek s určitým stupněm spolehlivosti a kvality. Je to jednoduché a obvykle to i funguje. Mercedes je třeba něco jiného než Trabant, Samsung je něco jiného než Tesla a podobně.
A proto firmy, které chtějí uspět, potřebují i svá loga. Prezentují se svým grafickým znakem a postupně si budují pověst, jež jednou spojí v myslích lidí jejich logo s určitými charakteristikami toho nabízeného. Což pak usnadní kvalitním nabídkám prosazení se na trhu.
Tvorba loga Litoměřice pak nabízí kdekomu vytvoření právě takového grafického symbolu, který zaujme zákazníky a který se stane značkou určitých výrobků či služeb. A to pak přináší efekt při obchodování, pomáhá prosadit se mezi konkurenty.