Vestavná bodová svítidla (bodovky) jsou vhodná na osvětlení všech místností ve vašem domově. Podtrhují design celého interiéru, opticky zvětší místnost, umožnují variabilitu svícení a také s nimi můžete vaši místnost rozdělit na různě osvětlené zóny. Na rozdíl od klasických lustrů vám opticky nesníží strop. Vestavná svítidla se instalují do sádrokartonových konstrukcí. Před samotnou instalací je však nutné do detailu naplánovat umístění, při kterém se musí dbát na vzájemnou vzdálenost bodovek. Instalace je náročnější a proto je třeba ji přenechat odborníkovi.
Dnes už se bodová svítidla běžně využívají jako hlavní osvětlení místností, neboť mohou osvětlit rovnoměrně celou místnost, na rozdíl od lustru. Aby svítidla osvětlila i rohy a zákoutí a nevytvářela nechtěné stíny, měla by být vždy umístěna minimálně jeden metr od rohů. Mezi sebou by měla mít vždy rozestup minimálně jeden a půl metru. Hlavní bodovky můžeme nechat vyniknout v kombinaci s jinými druhy bodových svítidel, které můžeme umístit různě do zdí.
Směrové bodovky využíváme k nasvícení určitého bodu úzkým paprskem. Tyto typy se obvykle využívají při osvícení jídelního či pracovního stolu, čtecího koutku nebo vitrín. Tato světla se také obvykle doplňují stmívači, které mohou utlumit světlo až o devadesát devět procent.
Na nasvícení pracovních ploch jako je například kuchyňská deska, se využívají výklopná bodová světla, která se dají variabilně nastavovat do různých směrů.
Dalším druhem je akcentní osvětlení, to zvýrazňuje prvky v interiéru, které chceme podtrhnout. Využívá se při nasvícení obrazů nebo jiných uměleckých předmětů v galeriích nebo ve vitrínách obchodů.
Posledním velmi oblíbeným druhem jsou vestavná svítidla do zdí. Ty se využívají především při svícení na chodbách, schodištích nebo jiných spojovacích a průchozích prostorů, které se obvykle nechávají stále rozsvíceny.