Na plavání v zahradním bazénu není vůbec nic špatného, právě naopak. Jedná se o pohyb a ten je vždy vítaný. Navíc koupání v letních měsících pomáhá snižovat tělesnou teplotu, což je hlavně při tropických vedrech opravdu více než prospěšné. Problém však může nastat, když začnete zapomínat přidávat do vody dezinfekci. V takovém případě můžete očekávat rychlé množení bakterií, které k vám rozhodně nebudou přátelské. V případě, že máte potíže používat chlór, můžete zvolit jiný druh dezinfekčního prostředku, který je stejně efektivní, jen mu chybí negativní vlastnosti chlóru. Žel, většina takových preparátů je o něco dražší.
Kyslík, sůl
Většina majitelů bazénů, který chlór nejde příliš pod vousy, používá přípravky na bázi kyslíku. Ty sice nejsou tak účinné a je proto nutné je použít ve vyšší koncentraci, ale to vůbec nevadí, jelikož jsou snášeny velice dobře. Cenově jsou na to sice o něco hůře než chlorové tablety, ale pokud bazén používají malé děti nebo jiní jedinci s citlivější pokožkou, je lepší si trochu připlatit. Dobrá je také mořská sůl, nicméně ale nefunguje jako dezinfekce sama o sobě, ale je potřeba dokoupit i speciální solonizační jednotku. A to není zařízení, které by patřilo mezi ty nejlevnější. Dobré ale je, že jakmile si ji pořídíte, náklady na dezinfekci bazénu rázem klesnou na minimum. Jen to chce udělat první krok v podobě vyšší počáteční investice.
UV světlo
Chcete-li pro svůj bazén moderní druh dezinfekce, pořiďte si UV lampu. Musíte však dbát na to, aby byla dostatečně velká a dokázala osvítit celou hladinu, nejen její část. Samotná lampa ale obvykle nestačí a je potřeba ji zkombinovat s jiným typem dezinfekčního prostředku. Proto se dnes k těmto účelům příliš nepoužívají, ale jakmile začnou být efektivnější a jejich cena poklesne na přijatelnou hodnotu, je dost možné, že takto se budou čistit bazény nejen na zahradách, ale i na profesionálních koupalištích.